در موقعیت های مختلف چگونه جای پارک پیدا کنیم؟

در موقعیت های مختلف چگونه جای پارک پیدا کنیم؟

در موقعیت های مختلف چگونه جای پارک پیدا کنیم؟

اگر در جای شلوغ هستید:

رفته اید شهربازی یا پارک روز سیزده فروردین و صف طویلی از ماشین ها ایستاده اند پشت هم که پارک کنند. شما همین جور لاک پشتی توی صف نمانید، تیز باشید، سرنشینان را پیاده کنید جلو جلو بروند جای خالی پیدا کنند یا زنبیل بگذارند یا در بدترین حالت چشم بچرخانند که کدام خانواده دارد بنه اش را جمع می کند تا بلافاصله جای پارک خودرو خانواده مذکور را صاحب شوید.

اینجور وقت ها کسی حق تقدم را رعایت نمی کند. پس انتظار نداشته باشید همینطور که دارید نم نم پارک دوبل می زنید خودرو پشتی به احترام شما بایستد. هر آینه ممکن است او با سر خودرو برود داخل محل پارک و تصادفی رخ دهد. فرز باشید و خیلی ظریف عمل نکنید.

اگر طول پارکینگ کم است:

اگر در میادین میوه و تره بار یا مکانی پر رفت و آمد هستید، نیاز نیست توانایی تان را در پارک ۳۰ سانت که ۳۰ سانت و نیم نمی شود، به رخ بقیه بکشید. در این قبیل مکان ها که طول فضای پارک کم است، خودروها عموما به صورت عمودی یا مورب پارک می کنند. نکته مهم اینجور پارک ها این است که صرف جا شدن خودرو بین دوخودرو دیگر دلیل نمی شود ماشین هر چند نقلی تان را هر جا بچپانید. باید به فکر حداقل فضا برای باز و بسته کردن در طوری که به خودروهای مجاور آسیب نرساند هم باشید. در اتوبان هایی که پارکینگ اضطراری در حاشیه دارند هم هیچ وقت مورب پارک نکنید.

اگر در حاشیه خیابان پارک می کنید:

یا فضای زیادی در اختیارتان است و راحت پارک ۳۰ سانت می زنید، یا به هزار زور و زحمت پارک دوبل می زنید؛ طوری که سپر عقب ماشین جلویی بی نهایت به سپر جلوی ماشین عقبی که شما باشید میل کند اما به آن نرسد. اینجور وقت ها حواستان باشد که ممکن است راننده های دیگر مهارت و توانایی شما را نداشته باشند و با این اوصافی که پلاک خودروها به هم در یک نقطه مماس است، نتوانند از پارک خارج شوند پس حتما اگر در شرایط اضطرار اینطور پارک کردید، شماره تماسی از خودتان بگذارید که دیگران معطل شما نشوند.

ما واقعا جای پارک کم داریم یا پارک کردن بلد نیستیم یا چی؟!


دانلود اپلیکیشن بی پارک | Bipark:

اپلیکیشن بی پارک | BiPark” برای سیستم های اندروید و iOS قابل استفاده است.

با این وجود، اگر می خواهید اطلاعات و آدرس پارکینگهای تهران را داشته باشید، اگر به دنبال پارکینگ هستید، اگر علاوه بر پیدا کردن پارکینگ و اگر مشکل یافتن پارکینگ دارید و اگر می خواهید اطلاعات تمام پارکینگهای روزانه تهران را داشته باشید این برنامه را دانلود کنید.

در این اپلیکیشن آدرس پارکینگ ها در انواع دسته بندی در اختیار کاربر قرار می گیرد و امکان جستجو براساس نام پارکینگ و آدرس وجود دارد.

این اپلیکیشن را می توانید از اینجا (“اپلیکیشن بی پارک | BiPark“) دانلود کنید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *