پیدا کردن جای پارک مناسب یکی از بزرگترین معضلات در شهرهای بزرگ

پیدا کردن جای پارک مناسب یکی از بزرگترین معضلات در شهرهای بزرگ

پیدا کردن جای پارک مناسب یکی از بزرگترین معضلات در شهرهای بزرگ

در دنیای امروز ، پارک کردن و پیدا کردن جای پارک مناسب یکی از بزرگترین معضلات در شهرهای بزرگ می باشد و با یک برودت هوا بسیاری از مردم دچار سرگردانی می شوند. در شهرهای بزرگ همانند تهران  پارک کردن اتومبیل ها و پیدا کردن جای پارک یکی از بزرگترین و مهم ترین مشکلات رانندگان و همین طور بر طرف کردن آن یکی از معضلات شهرداری  است.

 بر اساس طرح های بالادستی توسعه شهری، برای خودروهایی که در سطح شهر تردد می کنند سرانه پارکینگ مشخص شده است  اما به علت تخلف در ساخت و ساز  این سطح سرانه رعایت نمی شود .

در چند ساله ی گذشته در شهر تهران ساخت و ساز به طرز اعجاب گونه ای رو به رشد است.  به خصوص در غرب تهران مجتمع های تجاری  و رستوران های زیادی ساخته شده است که بیشتر آنها پارکینگ ندارند، و تعداد زیادی از مردم برای گذراندن اوقات فراغت خود به این مکان ها روی می آورند. متاسفانه در غرب تهران سیستم حمل و نقل عمومی به درستی رشد نکرده است و این امر باعث می شود مردم با خودرو های شخصی خود  تردد کنند  و  عرض خیابان ها برای پارک کردن  خودروهایشان اشغال کنند  و ایجاد ترافیک کنند و یا اینکه ساعت ها وقت خود را صرف پیدا کردن جای پارک کنند.

از سوی دیگر به علت گرانی هزینه های ساخت و ساز . گران بودن زمین ها ، شهرداری نمی تواند پارکینگ احداث کند.

مشکلات:

از جمله مشکلات پارک کردن خودروها در عرض خیابان، عدم رعایت قوانین و مقرارت از سوی شهروندان می باشد مانند : به هم ریختگی پارکینگ ها ، پارک دوبل، پارک در محل های غیر مجاز و ….

دومین مشکل  از بین رفتن زمان می باشد، طبق مطالعات روزانه بین ۱۵ تا ۴۵ دقیقه  میانگین پارک کردن خودرو در تهران است. ولی یکی از مهم ترین موارد معضلات پارک کردن ایجاد آلودگی هوا می باشد. راننده برای پیدا کردن جای پارک مناسب حداقل  ۲۲۵ هزار لیتر بنزین هدر می دهد و روزانه ۴ تا ۵ میلیون لیتر از سوخت کشور صرف پیدا کردن جای پارک می شود .

بنابراین برای حل معضل جای پارک مناسب باید راه حل جدیدی پیدا کرد که  سریع بتوان آن را بین مردم رشد داد و از طرفی هزینه های سنگین برای شهرداری و مردم ایجاد نکند و مهم ترین موضوع مردم برای استفاده از آن دچار سردرگمی نشوند .


دانلود اپلیکیشن بی پارک | Bipark:

اپلیکیشن بی پارک | BiPark” برای سیستم های اندروید و iOS قابل استفاده است.

با این وجود، اگر می خواهید اطلاعات و آدرس پارکینگهای تهران را داشته باشید، اگر به دنبال پارکینگ هستید، اگر علاوه بر پیدا کردن پارکینگ و اگر مشکل یافتن پارکینگ دارید و اگر می خواهید اطلاعات تمام پارکینگهای روزانه تهران را داشته باشید این برنامه را دانلود کنید. در این اپلیکیشن آدرس پارکینگ ها در انواع دسته بندی در اختیار کاربر قرار می گیرد و امکان جستجو براساس نام پارکینگ و آدرس وجود دارد. این اپلیکیشن را می توانید از اینجا (“اپلیکیشن بی پارک | BiPark“) دانلود کنید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *