ثبت پارکینگ خصوصی در بی پارک

تهران حدود ۵۰ هزار پارکینگ کم دارد.یکی از عواملی که موجب بهم ریختن اعصاب و روان هر روزه مردم و شهروندان تهرانی می‌شود، کمبود پارکینگ و محل پارک برای خودروهای شخصی است.به همین دلیل ثبت پارکینگ خصوصی در بی پارک دو چندان اهمیت پیدا می کند.

اهمیت پارکینگ در شهر تهران

محمد علیخانی – رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار شهری خبرگزاری برنا، در مورد معضل پارکینگ تهران و همچنین اظهارات محسن پورسیدآقایی، بیان کرد: «سیاست برخی از کشورهای دنیا براین است که ساخت پارکینگ موجب افزایش سفر می‌شود. برخی از کارشناسان معتقدند که نباید ساخت پارکینگ حالت تشویقی برای استفاده مردم از وسایل نقلیه شخصی‌شان شود. این موضوع درست است اما  تهرانی که مشکلات بسیاری در آن وجود دارد، اجرایی کردن چنین طرحی اشتباه است.»

در ادامه صحبت‌های رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر پنجم سیدجعفر تشکری هاشمی – استاد دانشگاه در گفت‌وگو با خبرنگار برنا، گفت: «کمبود پارکینگ‌های عمومی، شخصی و اختصاصی به میزان بسیاری در تهران مشهود است. زمانی می‌توان گفت که پارکینگ نباید توسعه پیدا کند که به میزان حداقل‌های ضروری پارکینگ در شهر وجود داشته باشد. باید به میزانی حمل و نقل عمومی گسترش پیدا کرده و در دسترس باشد که نیازی به ورود خودرو برای سفرهای شهری نباشد؛ در آن  صورت توسعه پارکینگ‌های عمومی اضطرار نخواهد داشت.»

وی در ادامه افزود: «در  طول روز یا در طول شب، صدها هزار خودرو در کنار  خیابان‌ها پارک می‌شوند که این موضوع نشان دهنده کسری پارکینگ است. ابتدا بایستی کسری هر خودرویی که باید در  محل اختصاصی خود یک فضای پارک داشته باشد را به عنوان یک ضرورت  درنظر گرفت. باید در این مسیر توسعه صورت بگیرد. زمانی که حمل و نقل عمومی توسعه پیدا کند بگونه‌ای که مردم احتیاجی به استفاده از خودرو شخصی نداشته باشند در آن صورت توسعه پارکینگ‌های عمومی  می‌تواند متوقف شود.»

چگونگی ثبت پارکینگ خصوصی در بی پارک

با توجه به معضل بزرگ پارکینگ در کلان شهر تهران اگر شما شهروندان عزیز در طول شبانه روز پارکینگ سازمانی یا مسکونی با جای پارک خالی دارید می توانید با مراجعه به ثبت پارکینگ در بی پارک با توجه به تصویر زیر به ثبت آن اقدام کنید و از آن درآمد نیز کسب کنید.

ثبت پارکینگ خصوصی در بی پارک
                                                                    ثبت پارکینگ خصوصی در بی پارک

سپس می توانید به ثبت مکان پارکینگ بر روی نقشه بپردازید.

ثبت آدرس
                                                                             ثبت آدرس

 

دانلود اپلیکیشن بی پارک | Bipark:

اپلیکیشن بی پارک | BiPark

با این وجود، اگر می خواهید اطلاعات و آدرس پارکینگهای تهران را داشته باشید، اگر به دنبال پارکینگ هستید، اگر علاوه بر پیدا کردن پارکینگ و اگر مشکل یافتن پارکینگ دارید و اگر می خواهید اطلاعات تمام پارکینگهای روزانه تهران را داشته باشید این برنامه را دانلود کنید.

در این اپلیکیشن آدرس پارکینگ ها در انواع دسته بندی در اختیار کاربر قرار می گیرد و امکان جستجو براساس نام پارکینگ و آدرس وجود دارد.

این اپلیکیشن را می توانید از اینجا (“اپلیکیشن بی پارک | BiPark“) دانلود کنید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *