بررسی عوامل موثر بر ارتقا و بهبود ترافیک شهری

مشکلات ترافیکی در شهرهای کلان:

یکی از مشکلات امروزی جامعه ما ترافیک شهری هست که همه با آن درگیر هستند و یه جورایی گاهی وقت ها مسبب می شود وقت آدم درگیر آن شود و یا استرس و اعصاب خوردی به همراه داشته باشد و ….

ترافیک شهر تهران دلایل گوناگونی دارد. شهروندان تهرانی در سال‌های اخیر با رشد و افزایش مستمر شاخصه‌های معیوب بودن و ناکارآمدی سیستم مدیریت کنترل ترافیک در شبکه راه‌های شهری و راه‌های شریانی و خیابان‌های محلی مواجه هستند.

گره‌های ترافیکی به ویژه در راه‌های شریانی، تقاطع‌های اصلی و تونل‌ها وجود دارد و در اغلب موارد به دلیل اینکه حجم ترافیک از ظرفیت راه مورد نظر بیشتر است، راه بندان‌های طولانی ایجاد می‌شود و در زمان تعمیر و نگهداری زیرساخت‌های حمل و نقل در شبکه راه‌ها نیز به دلیل کاهش عرض راه‌ها و سایر محدودیت‌ها، راه بندان‌های طولانی ایجاد می‌شود.

همچنین با توجه به ساختار شهری  که روز به روز مدرن تر و پیشرفته تر می شود و افزایش جمعیت در کلان شهر ها و تعداد کسایی که از وسایل نقلیه استفاده می کنند موجب نیاز به مدیریت و برنامه ریزی یکی از عناصر اصلی در طراحی و برنامه ریزی شهری شده است.

که برای این کار تحقیق های زیادی انجام شده و کارگروه های مختلفی در این زمینه تشگیل شد وسازمان های مختلفی در گیر آن شدند وهر چند معضل ترافیک تهران موضوع جدیدی نیست و سال‌هاست که مسوولان و کارشناسان مختلف درباره آن صحبت می‌کنند و راهکار ارائه می‌دهند. راهکارهایی که یا اجرا نمی‌شوند یا در صورت اجرا تاکنون نقش چندانی در کاهش ترافیک شهر نداشته‌اند.

راهکارهای کاهش ترافیک:

چند نمونه از راهکار در رابطه با  کاهش ترافیک ارائه شد :

 • استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی
 • توسعه دوچرخه سواری در تهران
 • تجهیز چراغ های راهنمایی شهر تهران به سیستم صوتی
 • طرح زوج و فرد
 • بهبود و گسترش وسایل حمل و نقل عمومی
 • طراحی مهندسی بهتر و سازنده تر معماری شهری
 • حذف موتور سیکلت ها از چرخه ترافیک شهری
 • استفاده از ساعت زوج و فرد
 • ساماندهی تاکسی ها ، کنترل موتور سیکلت ها و توسعه حمل و نقل پارک در قلب پایتخت
 • مدیریت فضاهای پارک خودرو

لذا  مجموعه بی پارک در راستای بهبود ترافیک شهری مخصوصا مدیریت فضای پارک خودرو برای شهروندان تهرانی اقدام کرده که  باعث کاهش حجم تردد خودروها در معابر درون شهری شده است و در ترافیک شهری تاثیری به سزایی دارد فعالیت می کند .

شهروندان می توانند با دانلود اپلیکیشن بی پارک در زمینه کاهش ترافیک همراهی کنند.

قابلیت های اساسی اپلیکیشن بی پارک Bipark:

جستجو کنید:

در هر جایی که هستید، جاهای ممکن برای پارک را پیدا کنید، مشخصات، امکانات و قیمت ها را مقایسه کنید. حتی می توانید انواع پارکینگ های مختلف در بی پارک را ببینید.

رزرو کنید:

جای پارک خودرو خودتان را براحتی رزرو کنید و مطمئن به سمت پارکینگ خود حرکت کنید. شما یک جای پارک مطمئن دارید که بی پارک آن را برای شما آماده کرده و منتظر رسیدن شما می ماند.

پارک کنید:

ما شما را به سمت پارکینگ اختصاصی تان راهنمایی می کنیم. با خیال راحت ماشین تان را پارک کنید و براحتی با موبایل تان پرداخت کنید و در زمان و هزینه خود نیز صرفه جویی کنید.


اپلیکیشن بی پارک:

اپلیکیشن بی پارک | BiPark” | اپلیکیشن رزرو آنلاین پارکینگ در تهران و شهرهای بزرگ | “بی پارک” برای سیستم های اندروید و iOS قابل استفاده است.

با این وجود، اگر می خواهید اطلاعات و آدرس پارکینگهای تهران را داشته باشید، اگر به دنبال پارکینگ هستید، اگر علاوه بر پیدا کردن پارکینگ و اگر مشکل یافتن پارکینگ دارید و اگر می خواهید اطلاعات تمام پارکینگهای روزانه تهران را داشته باشید این برنامه را دانلود کنید.

در این اپلیکیشن آدرس پارکینگ ها در انواع دسته بندی در اختیار کاربر قرار می گیرد. این اپلیکیشن را می توانید از اینجا (“اپلیکیشن بی پارک | BiPark“) دانلود کنید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

2 نفر نظر داده اند “بررسی عوامل موثر بر ارتقا و بهبود ترافیک شهری

 1. شرکت ماشین سازی مبتکران، تولید کننده انواع پارکینگ های مکانیزه در ایران با برند پارک سی
  لطفا برای اطلاعات بیشتر از وبسایت ما دیدن فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *