“اپلیکیشن بی پارک” راهکاری برای حل دغدغه ای به نام جای پارک

بی پارک، اپلیکشن ارایه آنلاین پارکینگ

“اپلیکیشن بی پارک” راهکاری برای حل دغدغه ای به نام جای پارک

معضل جای پارک و کمبود پارکینگ در شهر تهران امروز به یکی از اصلی ترین دغدغه های شهروندانی تبدیل شده که با خودرو شخصی تردد می کنند.

اپلیکیشن بی پارک | Bipark راهکار برای پاسخ به این دغدغه است.

معضل کمبود پارکینگ در پایتخت جدی است، آنقدر جدی که کافی است وارد یکی از خیابان های پر تردد شهر تهران شوید و کار فوری داشته باشید، آن زمان است که نبود جای پارک به معضلی لاینحل برایتان تبدیل می شود.

در بعضی از محلات شهر تهران، کار از پارک دوبله و گاه سوبله نیز گذشته و شهروندان برای پارک خودرو خود به پیاده رو ها نیز رحم نمی کنند. این معضل در برخی از نقاط شهر از جمله منطقه ۶ که منطقه ای اداری – تجاری به شمار می آید، جدی تر است.

متاسفانه در نقاط پر تردد پایتخت، هر روز به جای ساخت پارکینگ های طبقاتی، مراکز تجاری و اداری ساخته می شود. مراکزی که بعضا پارکینگ های لازم برای آنها در نظر گرفته نشده و یا ظرفیت پارکینگ های آن به خودروهای کارمندان این مراکز اختصاص می یابد.

بدون شک گران بودن بهای زمین برای اختصاص به پارکینگ یکی از موضوعاتی است که سبب شده در شهر تهران هیچ نهاد و یا بخش خصوصی زیر بار ساخت پارکینگ نرود.

طبق برنامه پنج ساله دوم شهرداری تهران، پایتخت به ۶۰ هزار پارکینگ مسقف نیاز دارد و در صورتی که این تعداد پارکینگ تامین شود، بخشی از نیازهای شهروندان برطرف خواهد شد.

بر اساس نتیجه یک تحقیق علمی، مشخص شد که اغلب مراکز تجاری بزرگ مقیاس در تهران با کمبود پارکینگ مواجه هستند و همین عامل منجر به تشدید ترافیک در خیابان های مجاور آنها می ‌شود.

نبود پارکینگ، پارک دوبله خودرو و در پی آن ایجاد ترافیک امروز به وقایع عادی در تهران مبدل شده اند. محسن ، یکی از شهروندانی است که در منطقه ۱۲ یک باب مغازه دارد. وی که خودرو خود را جلو در مغازه اش در خیابان جمهوری و در محدوده خیابان ظهیرالاسلام پارک کرده است، در این رابطه به خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان می گوید: در این منطقه علاوه بر معضل طرح ترافیک، با کمبود جای پارک هم مواجه هستیم.

وی می افزاید: من برای ترددهای روزانه ام نیازمند طرح ترافیک بوده و به این خاطر که معلولیت دارم، از پلاک ویژه ای که از سازمان بهزیستی در اختیارم قرار داده، استفاده می کنم.

دعوا به خاطر جای پارک

این شهروند تهرانی کمبود جای پارک را علت اصلی بسیاری از درگیری ها در نقاط پر تردد شهر تهران از جمله منطقه ۱۲ می داند و می افزاید: در بسیاری از مواقع شاهد هستیم که افراد به خاطر جای پارک با یکدیگر درگیر شده و یا فردی که خودرو خود را در مقابل مغازه و یا منزل شهروندی دیگر پارک کرده است، زمان بازگشت با چرخ های پنچر شده مواجه می شود.

شهروندی دیگری که محل کار او در منطقه ۷ تهران است، گران بودن بهای پارک خودروها در پارکینگ های طبقاتی را علت عدم استقبال شهروندان از پارکینگ های عمومی می داند.

وی در این رابطه می گوید: محل کار من در میدان پالیزی در محدوده سید خندان است. در این محدوده، یک پارکینگ طبقاتی که برای یکی از مجتمع های تجاری در این منطقه است وجود دارد اما هزینه پارک خودرو در این پارکینگ زیاد است و برای ما که قرار است هر روز در این محدوده حضور داشته باشیم، به صرفه نیست.

این شهروند تهرانی می افزاید: من هر روز خودرو خود را در یکی از کوچه های اطراف میدان پالیزی پارک می کنم و به این خاطر که جای کافی در آن محدوده وجود ندارد، مجبور می شود به گونه خودروام را پارک کنم که بخشی از آن در داخل پیاده رو باشد.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران در رابطه با کمبود پارکینگ در پایتخت و افزایش بهای پارکینگ های محدود تهران به خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان می گوید: معضل پارکینگ یکی از مشکلات حال حاضر تهران است.کمبود پارکینگ تاثیر مستقیمی در افزایش ترافیک داشته و اعضای شورای شهر تهران معتقد هستند برای حل معضل کمبود پارکینگ باید امتیازهایی به صاحبان پارکینگ ها داده شود.

وی می افزاید: برهمین اساس نیز تصمیم گرفته شد در سال جاری، بهای توقف خودروها در پارکینگ های عمومی ۳۰ درصد افزایش پیدا کند.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به قیمت گذاری پارکینگ ها بر اساس استقرار آنها در مناطق مختلف پایتخت می گوید: تقسیم بندی های صورت گرفته شامل محدوده داخل طرح ترافیک، محدوده زوج و فرد و خارج از محدوده زوج و فرد است و بر این اساس نرخ پارکینگ هایی که در محدوده طرح ترافیک واقع شده اند، گران تر است.

همچنین ابوالفضل قناعتی، عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران نیز کمبود پارکینگ در سطح شهر را یکی از اصلی ترین دلایل ترافیک در پایتخت می داند و به خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان می گوید: یکی از اصلی ترین دلایل ترافیک در تهران، تردد بی مورد خودروها در سطح شهر برای پیدا کردن جای پارک است.

وی می افزاید: متاسفانه بخش خصوصی استقبال چندانی از ساخت پارکینگ در سطح شهر نمی کند و امتیازهایی که تاکنون برای بخش خصوصی در نظر گرفته شده نیز پاسخگوی جذب سرمایه گذاران برای ساخت پارکینگ نیست.

در کنار معضل کمبود پارکینگ، باید به موضوع پارک خودروها در حاشیه های خیابان ها نیز اشاره شود.

خیابان های اجاره ای

گاه دیده می شود که پارکبان هایی برای برخی معابر در نظر گرفته شده و می توان گفت که خیابان های تهران اجاره ای شده اند اما این کار نیز پاسخگوی حجم بالای خودروهای متقاضی برای پارک نبوده است.

راهکار حل معضل پارکینگ در شهر تهران، ترغیب بخش خصوصی به ساخت پارکینگ های مسقف و رو باز در سراسر شهر است. باید دید آیا طی ادوار آینده برای ساخت چنین پارکینگ هایی اقدام می شود یا خیر.

اپلیکیشن بی پارک | Bipark | اپلیکیشن ارایه آنلاین پارکینگ

قابلیت های اساسی اپلیکیشن بی پارک:

جستجو کنید:
در هر جایی که هستید، جاهای ممکن برای پارک را پیدا کنید، مشخصات، امکانات و قیمت ها را مقایسه کنید. حتی می توانید انواع پارکینگ های مختلف در بی پارک را ببینید.

رزرو کنید:
جای پارک خودرو خودتان را براحتی رزرو کنید و مطمئن به سمت پارکینگ خود حرکت کنید. شما یک جای پارک مطمئن دارید که بی پارک آن را برای شما آماده کرده و منتظر رسیدن شما می ماند.

پارک کنید:
ما شما را به سمت پارکینگ اختصاصی تان راهنمایی می کنیم. با خیال راحت ماشین تان را پارک کنید و براحتی با موبایل تان پرداخت کنید و در زمان و هزینه خود نیز صرفه جویی کنید.

صرفه جویی در زمان و هزینه و کاهش استرس: 
بی پارک به شما کمک می کند در حداقل زمان ممکن جای پارک مناسب را در حداقل هزینه بیابید، جریمه نشوید، مطمئن حرکت کنید و استرسی از نداشتن جای پارک، دیر رسیدن و … نداشته باشید.

این اپلیکیشن امکان مشارکت همگانی اعم از پارکینگ های عمومی، سازمانی، خانگی و کنار خیابان را فراهم می کند.

پارکینگ های سازمانی و خصوصی: 

از طرفیت خالی یا ساعات خالی پارکینگ خود می توانید برای کسب درآمد یا پوشش هزینه های خود استفاده کنید. ما با شما قرارداد می بندیم و مشخصات کامل و ساعات و ظرفیت های خالی پارکینگ شما را قابل مدیریت می کنیم. هر وقت علاقه مند بودید و پارکینگ شما خالی بود می توانید اشتراک آن ار فعال کنید و آن را برای دیگران قابل استفاده کنید. اگر پارکینگ های اختصاصی دارید می توانید با عقد قرارداد ازطریق اپلیکیشن بی پارک آن را به اشتراک بگذارید.

پارکینگ های عمومی: 

پارکینگ های عمومی می توانند پارکینگ خود را در سامانه ما ثبت کنند و امکان رزرو آن ار فراهم کنند. قیمت پارکینگ به ازای هر ساعت توسط شما تعیین می شود و ما رزرو ها و ترافیک پارکینگ شما را به اطلاع شما می رسانیم. شما حتی می توانید فقط بخشی از ظرفیت خود را به ما بسپارید. ما در آمد بالاتری را برای شما تضمین می کنیم و کار شما را توسعه می دهیم.

پارکینگ های مراکز خرید و تفریحی: 

ما امکان رزرو پارکینگ شما را به مشتریان تان می دهیم تا با خیال راحت برای خرید مراجعه کنند. مشتریان شما از طریق اپلیکیشن ما ظرفیت های خالی پارکینگ شما را می بینند و می توانند آن را در ساعت های مختلف رزرو کنند و از طریق بی پارک پرداخت کنند. حتی اگر پارکینگ شما ظرفیت نداشته باشد، ما جای پارک های اطراف را به مشتریان شما عرضه می کنیم. بدین ترتیب ما به شما کمک می کنیم تا رضایت بیشتری را برای مشتریان خود ایجاد کنید.

پارکینگ های کنار خبابان: 

افراد می توانند پارکینگ های محتلف در کنار خیابان را با همدیگر به اشتراک بگذارند. هر جایی که جای پارک دیدید و یا خودتان جای پارک داشتین که قصد ترک آن را دارید، می توانید آن را به صورت رایگان و یا با قیمت مناسب به فروش برسانید. در صورتی که جای پارک خود را برای فروش بگذارید، باید تا آمدن فردی که آن ار رزرو کرده منتظر بمایند و آن را تضمین کنید. در صورتی که رایگان ثبت کنید و دیگران از آن استفاده کنند، اعتبار دریافت می کنید و در آینده پارکینگ رایگان دریافت می کنید.

دانلود اپلیکیشن بی پارک | Bipark:

اپلیکیشن بی پارک | BiPark” برای سیستم های اندروید و iOS قابل استفاده است.

با این وجود، اگر می خواهید اطلاعات و آدرس پارکینگهای تهران را داشته باشید، اگر به دنبال پارکینگ هستید، اگر علاوه بر پیدا کردن پارکینگ و اگر مشکل یافتن پارکینگ دارید و اگر می خواهید اطلاعات تمام پارکینگهای روزانه تهران را داشته باشید این برنامه را دانلود کنید.

در این اپلیکیشن آدرس پارکینگ ها در انواع دسته بندی در اختیار کاربر قرار می گیرد و امکان جستجو براساس نام پارکینگ و آدرس وجود دارد.

این اپلیکیشن را می توانید از اینجا (“اپلیکیشن بی پارک | BiPark“) دانلود کنید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *